Książkowe Zacisze
Witaj na blogu drogi czytelniku. Jeżeli jesteś tu nowy, to chcielibyśmy żebyś został z nami na dłużej.

Pączki, bolączki i dramaty księżniczki

Udało się! Betsaba jedzie na obóz Dramaramy! Czy coś może przeszkodzić w tak wspaniałym wydarzeniu? Owszem, może. I to kilka rzeczy…

Tematyka: pasja; przyjaźń; problemy związane z dorastaniem
Fabuła: zwykła; trochę wciągająca; dosyć przewidywalna
Brutalne sceny: brak
Sceny erotyczne: brak
Wulgaryzmy: brak
Ryzyko występowania łez: brak
Czy warto mieć ją na półce: niekoniecznie

No i nareszcie dotarliśmy do trzeciego niezwykłego pamiętnika Betsaby Klarysy de Trop! Tym razem opisuje w nim kolejną niesamowitą historię, a mianowicie swój pobyt na obozie Dramaramy! Dokładnie tak! Dostała się na ten obóz i razem ze swoją przyjaciółką, miała się tam wybrać. Jednak, jak zwykle, sprawy muszą się trochę pokomplikować i okazuje się, że Keisza (jej przyjaciółka) nie może pojechać na obóz z powodu spraw rodzinnych i prosi Betsabę, żeby pojechała sama. Z ciężkim sercem, Betsaba jednak się zgadza i wyrusza ku przygodzie na obóz Dramaramy. Oczywiście towarzyszymy jej od samego początku, czyli od przygotowań, poprzez drogę na obóz i to jak jest na obozie. Na miejscu sprawy ponownie się komplikują (Cóż za niesamowite emocje, prawda?). Dlaczego? Otóż na obozie ma być również Gwiazda-niespodzianką, którą się okazuje być Avocado Dieppe, czyli znielubiona (bo „znienawidzona”, to zbyt mocne słowo) przez Betsabę, zapatrzona w siebie gwiazda filmowa. Dlaczego znienawidzona? Tego dowiecie się (lub już dowiedzieliście się) z pierwszego tomu, czyli Frytki, fasolka i limuzyny.
Po drodze do wielkiego przedstawienia, które ma się odbyć na zakończenie obozu, spotykamy jeszcze kilka zabawnych wpadek i sytuacji. Najbardziej ekscytującego momentu Wam nie zdradzę ;)

Lubię czytać dzienniki, ponieważ wtedy mogę bardziej poznać autora zapisków i jego poglądy na różne tematy, a także poznać jego przygody. Styl pisania autorki, powoduje, że lubi się główną bohaterkę i po części pozwala się z nią utożsamić albo pozwala zastanowić nam się, co byśmy zrobili w sytuacjach, w których znalazła się Betsaba.
Tak jak już to mówiłam (a raczej pisałam) przy poprzednich częściach, jest to książka przeznaczona głównie dla czytelników w wieku 8-13 lat, ale jednak każdemu pozwoli się odstresować i odpocząć od książek o poważniejszej tematyce ;)
Całą serię oceniam 6/10. Nie są to moje ulubione książki, ale mam je na półce i kto wie, czy kiedyś mnie najdzie ochota, żeby do nich wrócić? ;)

Ocena Karoliny: 6/10

Karolina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz