Książkowe Zacisze
Witaj na blogu drogi czytelniku. Jeżeli jesteś tu nowy, to chcielibyśmy żebyś został z nami na dłużej.

Skarpetki, skandale i sekrety

I oto jest! Drugi, niezwykły dziennik zjawiskowej Betsaby Klarysy de Trop! Tym razem towarzyszymy naszej bohaterce w niebezpiecznej misji, jaką jest szkoła. Czy Betsaba rozwiąże zagadkę znikających komputerów? Czy dostanie się na obóz Dramaramy?

Tematyka: przyjaźń; rodzina; dorastanie
Fabuła: wciągająca; przewidywalna
Brutalne sceny: brak
Sceny erotyczne: brak
Wulgaryzmy: brak
Ryzyko występowania łez: brak
Czy warto mieć ją na półce: niekoniecznie

Skoro przeczytałam pierwszą część, to musiało dojść do tego, że znalazłam kolejną i ją przeczytałam (nawet bardzo szybko). Nasza główna bohaterka przeszła wewnętrzną przemianę (Zupełnie jak bohaterowie romantyczni. To daje do myślenia…) i poszła do SZKOŁY! Tak, pierwszy raz w życiu przekroczyła mury szkoły. Ale to nie koniec zmian w jej życiu. Otóż zamieszkała ze swoim tatą, całkiem niedaleko swojej przyjaciółki Keiszy. Ale żeby tego było mało, to jest pewien chłopak. Dosyć tajemniczy chłopak.
Każdy dzień Betsaby jest pełen przygód. Zaginięcie komputerów szkolnych, wredna koleżanka i wątek miłosny… Betsaba i Keisza próbują zeswatać swoich rodziców, co prawie im się udaje.
Chociaż Betsaba ma już świadomość, że nie jest bohaterką powieści, które pisze jej mama, to i tak coś je łączy. Na każdym kroku Betsaba musi się stawić różnym problemom, chociażby z pierwszym dniem szkoły albo kłótnia z przyjaciółką. W dodatku główna bohaterka wie, że nie jest gwiazdą, to jej rówieśnicy twierdzą inaczej i myślą, że jest jak Betsaba, udaremniająca okropne zbrodnie, a w rzeczywistości NIGDY nie udało jej się uratować świata, czy też rozwiązać ani jednej tajemniczej zagadki. Jednak będzie musiała stawić temu czoła, ale czy sobie z tym poradzi? Czy poradzi sobie z tak trudnym zadaniem, jakim jest przetrwanie w szkole?
Dzięki temu, że ta książka jest napisana potocznym językiem czyta się ją niesamowicie szybko i lekko. Postacie, wykreowane przez autorkę, są niesamowicie barwne, różnorodne i komiczne. Powieść, napisana po to, żeby się odprężyć po stresującym dniu i zrelaksować. Skierowana do tych młodszych i do tych trochę starszych. Jednak zachęcam do zapoznania się z nią, gdyż można się trochę pośmiać i oderwać od rzeczywistości ;)

Ocena Karoliny: 6/10

Karolina

1 komentarz:

  1. Wydaje mi się, że to zdecydowanie nie literatura dla dorosłych :) Wiec na moich półkach nie zagości :P

    Pozdrawiam,
    Turkusowa Sowa

    OdpowiedzUsuń