Książkowe Zacisze
Witaj na blogu drogi czytelniku. Jeżeli jesteś tu nowy, to chcielibyśmy żebyś został z nami na dłużej.

JESZCZE JEDEN DZIEŃ


Chick nie jest wzorowym ojcem, podobnie jak nie był wzorowym mężem, a wcześniej synem. 
Kiedy dochodzi do wniosku, że jego życie powinno dobiec końca, nieoczekiwanie po latach spotyka swoją matkę. Swoją zmarłą matkę.

Tematyka: śmierć bliskich; druga szansa; matczyna miłość; popełnianie błędów
Fabuła: mądra; przyjemna
Brutalne sceny: brak
Sceny erotyczne: brak
Wulgaryzmy: raczej brak
Ryzyko występowania łez: niewielkie
Czy warto mieć ją na półce: tak

Mitch Albom to pisarz, po którego książki mogę sięgać w ciemno, bo wiem, że na pewno się nie zawiodę. Moja przygoda z jego twórczością zaczęła się od genialnego „Zaklinacza czasu”, który tak mnie oczarował, że musiałam zabrać się za kolejne powieści tego autora.

„Jeszcze jeden dzień” to pełna ciepła opowieść syna, który będąc bliskim śmierci, spotyka swoją nieżyjącą matkę. W książce poznajemy losy chłopca, który wolał zostać synkiem tatusia niż mamusi i walcząc o uznanie ojca, oddalił się od własnej matki.

Nie ukrywam, że sięgając po tę powieść, oczekiwałam czegoś innego, może nieco bardziej 
dynamicznego, z innym rodzajem magii. Choć okazało się, że ta historia jest spokojna, a nie pełna akcji, to odebrałam ją bardzo pozytywnie. „Jeszcze jeden dzień” ma w sobie dużo nostalgii i skłania do refleksji nad osobistymi relacjami rodzinnymi.

Myślę, że ta książka może otworzyć oczy niejednemu dziecku, które goniąc za marzeniami, zepchnęło na bok rodziców i ich mądrości. Autor poprzez tę historię pokazuje, co jest w życiu naprawdę ważne i uświadamia, jak wielkim darem jest matczyna miłość. Mitch Albom w prostych słowach przekazuje nam wiele cennych rad i uświadamia, że często nie doceniamy naszych najbliższych. Z pewnością jest to książka, przy której nie zmarnuje się czasu i dodatkowo można z niej naprawdę wiele wynieść.

„Jeszcze jeden dzień” to jeszcze jedna niesamowita opowieść, zrodzona z pióra Mitcha Alboma, która daje nam pozornie oczywiste wskazówki na życiowej drodze. Piękna, wzruszająca, pełna nadziei. Książka, do której warto wrócić. Polecam z całego serca!

„Jeśli ktoś jest w twoim sercu, nigdy tak naprawdę nie odchodzi.
I może do ciebie wrócić, nawet w mało prawdopodobnych sytuacjach.”

Ocena Pauliny: 7/10

                                                                                                      Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz