Książkowe Zacisze
Witaj na blogu drogi czytelniku. Jeżeli jesteś tu nowy, to chcielibyśmy żebyś został z nami na dłużej.

Nowa Mary

Lucy, młoda pani naukowiec-genetyk, nie może zajść w ciąże. W akcie desperacji postanawia sklonować swoją babkę. Za pomocą doświadczenia swojego ojca sprowadza do życia Mary, która pamięta część przeżytego już życia. Niebezpieczna gra z Bogiem oraz ingerencja w prawa natury, może mieć fatalne skutki.  
Tematyka: nauka; fascynacja klonowaniem; ingerencja w prawa natury
Fabuła: ciekawa; czytelnik chce dowiedzieć się jak to się skończy
Brutalne sceny: brak
Sceny erotyczne: brak
Wulgaryzmy: występują w umiarkowany stopniu
Ryzyko występowania łez: brak
Czy warto mieć ją na półce: nie
Ta książka tak mi się nie spodobała, że nie wiem, co o niej powiedzieć, więc z góry przepraszam za beznadziejną recenzję. Książka nie wciągnęła mnie, ale chciałam ją skończyć, gdyż nie lubię zostawiać niedoczytanych książek. Męczące jest występowanie naukowych i często niezrozumiałych zwrotów. Przeplatanie wydarzeń z przeszłości z wydarzeniami z teraźniejszości daje dziwny efekt zagubienia i chaosu. Na usprawiedliwienie mojej tak „mocnej” oceny, dodam, że zakończenie mnie pozytywnie zaskoczyło i jest to jedyny powód, dla którego moją oceną jest 5. Jeśli ktoś lubi książki utrzymane w gotyckiej i lekko tajemniczej atmosferze, to polecam.
Ocena Karoliny: 5/10

Ocena Pauliny: 5,5/10 (moim zdaniem nie była aż taka zła ;)) (To skąd taka niska ocena Paulinko?-Karolina :))
Karolina

3 komentarze:

 1. Piękna okładka, na okładce odwołanie do gotyku i już się coś nie zgadza, bo przecież gotyk nie jest subtelny... A fabuła to już zupełnie kolejna sprzeczność, nie moja tematyka i cieszę się, że do Ciebie zajrzałam, bo ta piękna okładka może zwieść :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że komuś przydała się nasza recenzja! :)
   ~Karolina

   Usuń